Home > Podnikání > Nastartujte svůj den

Nastartujte svůj den

Vesel
</div>
<p>                Jedním z nejdůležitějších faktorů, ovlivňujících kvalitu dne, je již samotný spánek. <u>Význam spánku by nikdy neměl být podceňován</u>. Jak jiné je vaše ráno po probdělé noci, oproti poctivým 7 hodinám spánku? Velký. Proto na spánek klaďte důraz a experimentujte s jeho optimalizací.<br />
                <u>Přivstaňte si</u>, zvláště pokud máte děti. I jedna, ničím nerušená hodina práce, dokáže vytvořit velký rozdíl. Brzy splněné úkoly vás pak motivují k lepšímu využití zbytku dne. Tento bod nedoporučuji aplikovat, pokud víte, že by vás vystavil spánkovému deficitu.<br />
<img alt=
                Dalším podstatným krokem je správný výběr snídaně. Například Elon Musk snídani obvykle vynechává. Stejně jako u spánku, doporučuji s výběrem snídaňových potravin (případně s jejím vynecháním) experimentovat. Obecně se však nedoporučuje začínat den sacharidovou snídani (ano, to zahrnuje i oblíbené ovesné vločky a cereálie), neboť zvýšený inzulín vás následně začne uspávat. Ze své vlastní zkušenosti mohu doporučit ráno popíjet Yerbu Maté, která obsahuje koktejl stimulantů.
zasněžená krajina
                Nejeden z úspěšných podnikatelů do své ranní rutiny začlenil i meditaci. Důvod je jasný. Meditace vede ke snížení stresových hladin, zlepšuje emoční stabilitu a je dokonce prevencí běžných zdravotních potíží. Nemusí se však jednat o klasické sezení v pozici lotosového květu. Volba formy „meditace“ je čistě na vašich preferencích. Ať už je to krátký výběh, chvíle věnovaná četbě, nebo ledová sprcha – vybírejte to, co vám nejlépe sedí.
                Než začnete řešit administrativu, číst e-maily, nebo poslouchat zprávy, zkuste něco vytvořit. Napište příspěvek na blok, nahrajte video, dokončete další strany své knihy. Kreativní činnost lépe stimuluje a připraví váš mozek na další úkoly.
                Vaše ranní návyky mohou způsobit katastrofu, nebo nakopnout váš den. Doufám, že vám tento článek poskytl vhled k vykročení správnou cestou. Žijte svůj život naplno vytvářením kvalitních ranních rituálů.

Nastartujte svůj den
Ohodnoťte příspěvek