Home > Podnikání > Nastartujte svůj den

Nastartujte svůj den

                Jedním z nejdůležitějších faktorů, ovlivňujících kvalitu dne, je již samotný spánek. Význam spánku by nikdy neměl být podceňován. Jak jiné je vaše ráno po probdělé noci, oproti poctivým 7 hodinám spánku? Velký. Proto na spánek klaďte důraz a experimentujte s jeho optimalizací.
                Přivstaňte si, zvláště pokud máte děti. I jedna, ničím nerušená hodina práce, dokáže vytvořit velký rozdíl. Brzy splněné úkoly vás pak motivují k lepšímu využití zbytku dne. Tento bod nedoporučuji aplikovat, pokud víte, že by vás vystavil spánkovému deficitu.
kávový šálek
                Dalším podstatným krokem je správný výběr snídaně. Například Elon Musk snídani obvykle vynechává. Stejně jako u spánku, doporučuji s výběrem snídaňových potravin (případně s jejím vynecháním) experimentovat. Obecně se však nedoporučuje začínat den sacharidovou snídani (ano, to zahrnuje i oblíbené ovesné vločky a cereálie), neboť zvýšený inzulín vás následně začne uspávat. Ze své vlastní zkušenosti mohu doporučit ráno popíjet Yerbu Maté, která obsahuje koktejl stimulantů.
zasněžená krajina
                Nejeden z úspěšných podnikatelů do své ranní rutiny začlenil i meditaci. Důvod je jasný. Meditace vede ke snížení stresových hladin, zlepšuje emoční stabilitu a je dokonce prevencí běžných zdravotních potíží. Nemusí se však jednat o klasické sezení v pozici lotosového květu. Volba formy „meditace“ je čistě na vašich preferencích. Ať už je to krátký výběh, chvíle věnovaná četbě, nebo ledová sprcha – vybírejte to, co vám nejlépe sedí.
                Než začnete řešit administrativu, číst e-maily, nebo poslouchat zprávy, zkuste něco vytvořit. Napište příspěvek na blok, nahrajte video, dokončete další strany své knihy. Kreativní činnost lépe stimuluje a připraví váš mozek na další úkoly.
                Vaše ranní návyky mohou způsobit katastrofu, nebo nakopnout váš den. Doufám, že vám tento článek poskytl vhled k vykročení správnou cestou. Žijte svůj život naplno vytvářením kvalitních ranních rituálů.