Home > Web > Noviny versus online zprávy na internetu

Noviny versus online zprávy na internetu

Internet a webové stránky jsou populární, každý je máme k dispozici kdykoliv chceme a nejnovější informace z domova i ze světa se dozvíme dřív, než je stihnou otisknout noviny. Jenže vůně ranní kávy a čerstvých novin je k nezaplacení. Proto je stále mnoho lidí, kteří, i když se na internet taky podívají, raději kupují pravidelně denní tisk. A jak to máte vy?
káva na časopise

Jsou noviny nenahraditelné?

Přece jen jsou místa, kde je lepší přečíst si noviny. Tak jako například v čekárně u doktora nebo v kosmetickém salonu, na manikúře nebo u kadeřníka jsme všichni rádi, když na stolku leží noviny nebo časopisy a my tak máme možnost zabýt v tu chvíli čas. Nemusíme si čerpat data a loudit na internetu. A pro někoho, kdo normálně tištěné zprávy nečte, to může být také velmi příjemná změna, co myslíte? A co takhle v restauraci při čekání na oběd nebo jako zpestření posezení u oblíbeného piva? Všude tady přece noviny a časopisy neodmyslitelně patří. Takže by byla škoda, kdyby vymizeli úplně.
I když zprávy v novinách a časopisech jsou stejně kvalitní a aktuální nemůžeme odepřít internetu jeho rychlost. Na internetu se všechno důležité i méně důležité dozvíme daleko rychleji, což je samozřejmé. Přece jen noviny musejí projít složitějším procesem, než se dostanou na pulty novinových stánků. A tak každou aktuální zprávy si logicky nejprve můžeme přečíst na internetu, který funguje mnohem rychleji a také osloví větší množství čtenářů za kratší čas. A co víc, je to přece zadarmo. Za noviny musíme zaplatit, kdežto pokud máme doma internet, zprávy si přečteme prakticky zadarmo.
čtení novin
Na internetu je daleko větší svoboda také slova. Takže se spoustu věcí a hlavně drbů můžeme mít pikantnější a napsané tak nějak lidověji. Noviny musejí být daleko více cenzurovány, kdežto na internet si může prakticky napsat kdokoliv cokoliv. Tím může mít obyčejný čtenář pocit, že je s ním jednáno více narovinu, a že si nikdo nic nepřikrášluje. I když to také má své pro a proti. Raději tak čtěte zprávy jen ze známých a ověřených stránek, které jsou stejně důvěryhodné jako noviny.