Home > Muži > Elon Musk

Elon Musk

Je to obdivuhodný muž. Co vše dokázal a přes jaké překážky se dostal, aby byl dnes tam kde je. Skoro každý z nás začíná s nulou a s málem. Ale jen díky odvaze, neúnavnosti a víře dokáže člověk dosáhnout svých vytyčených cílů. A Elon Musk patří nepochybně mezi ně. Řadí se mezi nejúspěšnější podnikatele všech dob. Ale jak to s ním bylo na začátku? Elon Musk se narodil v Jižní Africe. Je občanem tří států. A to Jižní Afriky, Kanady a Ameriky. Narodil se v roce 1971 v Pretorii. Jeho rodiče jsou Maye Musk a proslavila se jako kanadská modelka. A jeho otec, po němž Elon dost zdědil, je Errol Musk elektromechanický inženýr a současně také pilot.

Elon Musk

Elon nebyl jedničkářem a má další dva sourozence. Mladšího bratra Kimbalu a sestru Toscu. Mezi hlavní koníčky a zájmy, které Elon už od mala měl byly počítače a technika. O kterých si také hodně četl. Už ve 12 letech byl schopný si sám naprogramovat a vyvinout videohru. Zhruba v 18 letech odletěl do Kanady, kde studoval. Poté ve Spojených Státech vystudoval fyziku a ekonomiku. Se svým bratrem založil firmu Zip2. Ta poskytovala internetové služby pro malé podniky. V roce 1999 firmu koupila společnost Compaq a Elon na tom dokázal vydělat neuvěřitelných 22 milionů dolarů. Hned poté založil další firmu.

vesmír

A to X.com, která se též specializovala na internetové finanční služby a také na emailové platby. Po roce fungování se společnost spojila s konkurenční společností PayPal. V roce 2002 PayPal koupila další společnost eBay za dalších neuvěřitelných 1,5 miliardy dolarů a Muskovi to vyneslo nádherných 165 milionů dolarů. Dále se začal zajímat o vesmír konkrétně o kolonizaci Marsu. A tak v roce 2002 založil společnost Space X. Elon má pět synů. Také podepsal, že si přeje, aby většina jeho majetku sloužila charitativním účelům. Je 80 nejbohatší muž světa. Hodnota jeho majetku se odhaduje na něco kolem 14-20 miliard dolarů. Elon o sobě prohlašuje, že je workoholik. Dokáže pracovat i okolo zhruba 100 hodin týdně. Momentálně koupil společnost Twiter a dost tam řádí a vyhazuje zaměstnance.