Home > Sport > Discgolf aneb sport pro každého

Discgolf aneb sport pro každého

Přestože názvu „discgolf“ či „disc golf“ se těší teprve pár desítek let, v trochu jiné verzi byl hrán už před mnoha lety. Pozitivem je, že ho skutečně může hrát každý. Je vhodný jak pro skupiny, tak i jednotlivce. Sport, který se postará o vaše zdraví a dobrou kondici, a to nejen díky svižné chůzi.
košík na diskdolf 
Co je discgolf?
 
Discgolf, jak je znám dnes, vznikl ve Spojených státech amerických v sedmdesátých letech. Jeho popularita neustále roste. A tak i u nás vznikají nová hřiště a získává čím dál více příznivců. Smyslem hry, je obdobně jako u klasického golfu, dokončit jamku co nejmenším počtem hodů. Zde však jamku tvoří ocelový koš.
 
Oproti klasickému golfu disponuje discgolf několika přednostmi, mezi které náleží zejména finanční záležitost. Není třeba pořízení drahého vybavení, podmínkou není ani členství v klubu a placení poplatků.
 zábavná hra
Jak se hraje discgolf?
 
Jedná se o venkovní sport na speciálně tomu určeném hřišti, kde jsou úmyslně zakomponovány překážky, jako například stromy, keře apod. Seznam discgolfových hříšť naleznete na internetu.
 
U discgolfu hrajete s diskem neboli frisbee. Prvotního hodu se ujímá hráč z určeného výchozího bodu, další hody logicky jsou z místa, kde disk skončil, tj. zůstal ležet na zemi. Hráč si musí hlídat při prvotním hodu čáru výchoziště. Nesmí dojít k přešlápnutí. Jestliže se stane, že disk zůstane na stromě, po jeho sundání hráč hází z místa pod stromem. Nelze si usnadnit terén hry, tj. ohýbat a lámat větve apod.
 
Výhody discgolfu
 
Ideální outdoorová fyzická aktivita pro celou rodinu. Sport vhodný pro každou věkovou kategorii. Správnou manipulaci s diskem zvládnete během chvíle. Sport, který kloubí jak fyzickou i psychickou aktivitu. Užijete si pohyb na čerstvém vzduchu. Discgolf vám poskytne náležité odreagování od každodenních starostí. Kromě disku prakticky nic dalšího nepotřebujete. Disk lze zakoupit za velmi příznivou cenu.
 
Závěrem
Nejvíce je tento sport pochopitelně populární v Americe, ale ani Evropa nezůstává pozadu, zejména se těší značné oblibě ve Švédsku a Finsku.