Home > Sport > Co si vzít s sebou na vodácké putování?

Co si vzít s sebou na vodácké putování?

V první řadě je potřeba vzít si oblečení. To uzpůsobte délce pobytu připravte si dostatek spodního prádla a ponožek, sportovní obuv, svetr, šusťákovou bundu, kraťasy a trika s dlouhým rukávem. Pokud si vezmete rukáv krátký, budete mít brzo spálené ruce. Dále pak teplejší oblečení na spaní a počítejte také s náhradním prádlem. Dobré je zabalit staré boty, pokrývku hlavy, plavky a pláštěnku. Pokud totiž všichni členové výpravy vezmou s sebou pláštěnku, nebude jí vůbec podle Murphyho zákonů potřeba!

dívka v kajaku na řece

Co se týče spaní samotného, vezměte si s sebou stan a všechno příslušenství k němu, to je potřeba předem zkontrolovat, protože například chybějící kolíky jsou pak poměrně nepříjemnou komplikací, která se na místě špatně řeší, kolikrát je potřeba stan koupit celý na místě a je to zbytečný výdaj. Dovnitř pak karimatku, nebo nafukovací matraci. Kus karimatky je vhodný i jako „podsedák“ do lodě, aby vás dlouhé sezení v lodi nestudilo a také netlačilo. Pochopitelně i spací pytel je velice vhodnou součástí výbavy. Obal od něj pak můžete vycpat oblečením a lze jej snadno použít jako polštáře.
západ slunce za řekou

Co se týče jídla, je dobré mít s sebou věci na vaření, jako ešus, který se dá využít doopravdy spoustou způsobů pro přípravu nejednoho pokrmu, dále pak příbor (ideálně nezapomeňte na lžíci, která hodněkrát pomůže více než nůž s vidličkou), ostrý nůž, zápalky, nebo zapalovač na rozdělání ohně, otvírák na konzervy, utěrku, a pak kanystr, nebo lahve na vodu. Pitná voda a její dostatečné množství je obzvláště důležité.

Dále pak osobní hygienu, hlavně mýdlo, zubní kartáček a pastu. Dále se hodí ručník, kapesníky, toaletní papír a hřeben. Nejdůležitější je však opalovací krém, pokud možno s co nejvyšším faktorem. Spáleniny na cestě jsou pak velmi nepříjemnou komplikací.

Hodit se mohou i léky, šití, provázek, obvazy a náplasti. Ideálně doma nenechte ani osobní doklady, především občanský průkaz a průkaz zdravotní pojišťovny. Na večer se pak hodí čelovka, nebo baterka). Pokud si s sebou vezmete telefon, nebo fotoaparát, můžete pořizovat zajímavé snímky, pozor jenom abyste je neutopili. Hodí se i hudební nástroj.

Pokud tedy pojedete na vodu, hodně štěstí a ahooooj!