Home > Kultura > Nejnavštěvovanější památky Německa

Nejnavštěvovanější památky Německa

Středoevropský stát s rozlohou 357 000 kilometrů čtverečních a 80 miliony obyvatel sousedí na západě s Francií, Belgií, Nizozemskem a Lucemburskem. Na severu s Dánskem a jihu až jihovýchodě se Švýcarskem, Českem a Rakouskem. Není tedy divu, že přes rok Spolkovou republiku Německo navštíví mnoho turistů. Berlín ani nebudu zmiňovat, protože o návštěvnosti není pochyb, ale co další místa?
kolínská katedrála

Kolín nad Rýnem

Ve spolkové zemi Severní Porýní až Vestfálsko se tyčí toto majestátní město. Díky velkému cestovnímu ruchu zde najdeme mnoho možností jako je řada hotelů, divadel a kulturních zastávek. Dominantou města je Kolínský dóm(Katedrála svatého Petra), který je zapsaný na seznamu UNESCA.
 

Drážďany

Toto město lze také zařadit mezi nejnavštěvovanější místa, protože se zde nachází spousta památek:

·         katedrála Panny Marie

·         Zwinger

·         Japonský palác

·         Augustův most

·         Staré město – zahrnující Stavovský dům, Rezidenční zámek, Albertinum nebo Brühlovu terasu.

·         Albertplatz

Jezero Königsee

Ledovcové jezero, které leží blízko německo-rakouských hranic, je jedno z nejvýše položených a nejčistějších jezer, které můžeme v Německu najít. Po loďce můžeme objevit krásy okolí. Poblíž se totiž nachází Hitlerovo Orlí hnízdo či při dobrém počasí je výhled na horu Watzmann.
königsee rakousko

Rakotzbrücke

Pokud vlastníte účet na sociálních sítích, určitě jste nemohli přehlédnout tento historický most. Kromlau je jméno parku, ve kterém se most nachází. Park je přístupný celé dny a zdarma.

Hrad Neuschwainstein

Zámek nacházející se v německém Allgäu v Bavorsku, nechal postavit Ludvík II. Bavorský jako útočiště a operní scénu. Jedná se o nejnavštěvovanější atrakci Německa a není divu, že Walt Disney si vzal inspiraci a zámek je skoro totožný s hradem Šípkové Růženky. I okolí je bohaté pro fotografie, avšak vstupenku si radši rezervujte den předem.

Zugspitze

Pro akční turisty je tu nejvyšší hora Německa s výškou skoro 3000 metrů nad mořem. Leží v alpském masivu Wetterstein. Na vrchol vedou tři lanovky, pěšky lze vystoupit ze tří směrů, avšak nejoblíbenější je ze severního směru údolím Höllental nebo horolezecká trasa Jubilaumsgrat, která vede po skalním hřebeni.

Samozřejmě Německo nabízí mnoho dalších památek a je jen na cestovateli, zda chce poznat historii země nebo zažít adrenalinovou dovolenou.