Home > Zboží > Pro radost i užitek

Pro radost i užitek

Šikovné ruce, nápaditost, kreativita, trochu více trpělivosti, času, to vše stačí k tomu, abyste si dokázali vyrobit něco kouzelného a hlavně podle své obrazotvornosti.
Mezi námi je mnoho mužů, kteří jsou šikovní kutilové a dokážou si poradit s mnoha věcmi, které jsou přínosem jak pro dům, tak i zahradu. Dokážou si poradit jak s drobnými opravami. Práce se dřevem a barvami je pro ně koníčkem, a tak vymýšlejí a zhotovují velmi zajímavé věci, které jsou nejenom originální, ale navíc ve finále jsou levné. Lidé, kteří dřevo milují, tak vědí, že práce se dřevem je zajímavá, i když není tak snadná a celkem bez námahy. Dřevo se dá se velmi dobře opracovávat. Výrobky ze dřeva pro své hřejivé vlastnosti, zajímavou barvu a texturu, jsou vždy krásné. Pokud máte v bytě dřevěné doplňky, které jsou i navíc užitečné a praktické, a které vyrobil váš partner, tak si takový výrobek určitě vážíte. Může to být i maličkost, například svícen, solnička nebo miska.
zpracování dřeva
To samé se dá říci i o ženách. Některé ženy vyšívají, šijí, pletou, tkají, dokážou si sami vyrobit například keramické květináče, z různých drobností dokážou vytvořit skvost například tím, že je ozdobí ubrouskovou technikou nebo si ušijí z režného plátna pytlíky na chléb a pečivo, které ozdobí výšivkou. Dokážou si tak vytvořit různými doplňky velmi zajímavý a originální interiér svého bydlení.
v Kdy jste viděli si hrát děti s hračkou, která není koupená v obchodě? Například hadrovou panenku, kterou své dcerce ušila maminka, nebo kostky a dřevěného koníka, kterého vyřezal s láskou táta nebo děda? Možná si řeknete, že jsou to hlouposti, vždyť děti si dnes chtějí hrát s něčím jiným, co se dá koupit v obchodech a co vidí v reklamních spotech v televizi. Ne, není to tak. Je to o přístupu k různým věcem, hodnotám a vztahu. Tyto nádherné a ručně vyrobené originální výrobky jsou jedinečné kousky.
hezký stolek

Mnozí lidé, kteří svou zálibu ve vlastní tvorbě uplatňovali dlouho pouze doma, se rozhodli podnikat. A tak se jejich koníček stal jejich živobytím. Určitě to ze začátku neměli lehké, stálo je to mnoho odhodlání a odříkání. Ale radost ze svých výrobků tak mohou rozdávat i ostatním lidem a to stojí za to.