Home > Zboží > Od novorozence až po puberťáka

Od novorozence až po puberťáka

Dítě má v každém roku svého života trochu pozměněno myšlení a jeho psychika a fyzická schránka se mění podle toho, jak dozrávají všechny buňky a vyplavují se hormony, což je záležitost pubertálního věku, to všichni víme. K němu se ale postupně dostaneme. Příběh začíná totiž někde úplně jinde. Jako první se musí zplodit dítě, to víme taky, jak se stane. Není to nic jednoduchého, protože v ženském cyklu jsou prakticky jen tři dny, kdy se to může stát a musíte se do těchto třech dnů strefit a také musí být vše v těle ženy a muže v pořádku. Pokud se zadaří, vytvoří se plod.

dítě

Ten vnímá od určité doby hlasy kolem sebe a různé doteky, vlastně cítí, že se kolem něj něco děje, a proto není od věci na plod občas mluvit, hladit ho, zpívat mu. Říká se, že to, co budete s plodem dělat před narozením pak dítě po narození uspává a vzpomene si na to. Pak, až plod dostatečně vyroste a pokud jde vše tak, jak má, plod chce vylézt ven. A taky vyleze a stane se z něj novorozenec. Ten většinu dne spí, a nebo saje mateřské mléko. Pak se z něj stává kojenec, kterým je do 1. roku života. Ten potřebuje jeden z kočárků Riko, aby byl spokojen a mohli jste s ním jezdit na projížďky, i dítě to potřebuje.

miminko

Zde už začíná rychlý vývoj psychiky a dítě řekne pár slov, tedy první slůvka. Z kojence se stává batole a to se začíná už plazit po zemi a nějakým způsobem se hýbat. Může začít také chodit. Také slovní zásoba roste a dítě mluví. Toto období trvá do 3. roku života. Zde dochází k razantnímu vývoji psychiky. Nyní se dítě dostane do předškolního věku, což je období, kdy dítě chodí do školky, tedy to trvá do těch 6 let. Zde se hodně rozvine, protože ve školce se pomalu učí i lehké výpočty a je to jakási příprava do školy. Seznamuje se s více dětmi a poprvé se učí být samo. Pak je mladší školní věk, který je do 5. třídy a pak na něj pomalu a jistě navazuje puberta a sní starší školní věk.