Home > Web > Prasklé potrubí může způsobit velkou pohromu – Co dělat při úniku vody?

Prasklé potrubí může způsobit velkou pohromu – Co dělat při úniku vody?

V bytech ale i domech často může dojít k havárii. Potrubí, zejména to ve špatném stavu, se může kdykoliv poškodit. Jak předejít velkým škodám?

Prasklé potrubí může způsobit velkou pohromu – Co dělat při úniku vody?

Může se to stát kdykoliv a kdekoliv, často ani samotní majitelé bytů nebo domů nevědí, v jakém stavu jejich potrubí je. I když je tohle věc, kterou bychom měli vždy zkoumat, když se stěhujeme do nového domu, často se tímto nikdo netrápí. Prasklé potrubí přitom dokáže napáchat obrovské škody, zejména na majetku, ale poškozena může být i statika domu natolik, že později nejde nic dělat. Jak se zachovat, když voda začne unikat a hrozí, že potrubí je vážně poškozeno?

ruka a tekoucí voda

I když za to nemůžete, stát se to může

Ne za všechny pohromy v domácnosti si můžeme sami. Prasklé potrubí v topení či porouchané potrubí vodovodní se může objevit kdykoliv a to bez zjevného zapříčinění nás samotných. Je jasné, že když se něco podobného stane, je třeba okamžitě jednat. Problém se musí řešit a tento problém s prasklým potrubím se musí vždy řešit okamžitě. Není třeba na nic čekat a je nutné okamžitě volat instalatéry. Pokud se obáváte toho, že vám ale při zjišťování a odstraňování závady poničí celou koupelnu nebo celou místnost, kde k havárii došlo, mýlíte se. Naštěstí!

Detekce úniku vody https://www.kanalizace-instalateri.cz/unik-vody se dnes provádí velmi šetrným a poměrně i jednoduchým způsobem, díky tomu se na závadu přijde skutečně rychle a všechno tak může být opraveno mnohem rychleji. A co je nejdůležitější, není nutné k tomu ničit celou koupelnu a bourat rovnou celou zeď.

instalatér při práci

Stačí i jedna kachlička

Nové technologie jsou dnes používány téměř ve všech odvětvích, no a využívají je také instalatéři. Nová technologie jim umožňuje přijít na to, odkud voda uniká, kde je závada a přesně ve kterém místě se nachází. Jen toto místo je pak nutné opravit. To znamená, že díky tomu již není zapotřebí bourat větší část zdi a hledat tak složitě závadu a místo odkud voda začala unikat. Klidně se stačí dnes dostat jen skrze jednu kachličku u v koupelně a může být po problému.

Každopádně se únik vody musí řešit okamžitě.