Home > Finance > BITCOIN nad zlato

BITCOIN nad zlato

Koncept bitcoinu a dalších kryptoměn je zajímavý tím, že se vyznačuje jednak nezávislostí na důvěryhodných třetích stranách, kdy veškeré transakce v decentralizované peer to peer síti a bez prostředníků, jako jsou banky a vlády, které mají moc klasické penze devalvovat a také v podstatě říkat, co s nimi můžete a nemůžete dělat. Bitcoin se v případě negativního vývoje finančních trhů může stát další komoditou, jako je zlato. A to si čím dál více uvědomuje i mnoho lidí, kteří dosud s kryptoměnou nepřišli do styku a začínají do něj ukládat své finanční prostředky.
 bitcoin a burza
·         Přijít o kryptoměny můžete především v případě jejich nedostatečného zabezpečení, ale například v hardwarové peněžence je to v podstatě technicky nemožné a záleží na tom, jestli zvolíte uložení běžné softwarové, nebo mobilní peněžence, nebo je svěříte právě zabezpečenému hardwaru s dokonalou zálohou.
 
·         Většina kryptoměn vznikla díky otevřenému zdrojovému kódu bitcoinu buď jako pokus o zopakování jeho úspěchu, nebo se snahou o vylepšení některých vlastností bitcoinu. Dnes jsou jich stovky a je velmi těžké odhadnout, které budou úspěšné a které skončí.
 
·         Z debat o škálovitelnosti bitcoinu se stalo v podstatě politické téma a jedna ze skupin se rozhodla založit vlastní větev bitcoinu se základem v transakční historii, která je pro bitcoin i nový bitcoin cash společná.
 
·         Obecně se dá říci, že nastala doba, kdy poptávka vítězí nad nabídkou. Hodnota může být kolísavá, zvláště při rychlém růstu je běžné, že dochází k výběrům zisků a tím ke krátkodobým propadům ceny.
 elektronické peníze
·         Již dnes u nás existují bankomaty na bitcoiny. Bitcoinové bankomaty jsou zařízení, jejichž prostřednictvím uživatel obchoduje na burze, kdy provozovatel bankomatu má na burze svůj účet vedený v bitcoinech a také v běžné měně. Pokud si člověk jde do bankomatu koupit bitcoiny, ukáže snímacímu zařízení QR kód své peněženky, vloží do přístroje hotovost v množství, které odpovídá aktuálnímu kurzu požadovaného počtu bitcoinů, a bitcoinmat za člověka provede na burze okamžitý nákup. Výhodou je rychlost a jednoduchost celé operace, bez nutnosti verifikace na bitcoinové burze, nevýhodou ale vyšší poplatky provozovatelům bitcoinmatů.