Home > Bydlení > Bezpečné pohodlí

Bezpečné pohodlí

Znamení útulného domu je bez diskuze krb. Nenajdeme jej však v každé domácnosti, a to z mnoha důvodů. Může se jednat buď o špatné řešení prostorů v domácnosti nebo nedostatek financí na řešení krbu.
Proto je nejlepší řešit výstavbu krbu hned při stavbě domu. I zde se však musí řešit určitá problematika. Můžeme tedy volit mezi otevřeným krbem nebo krbem s ochranným sklem. Z důvodu bezpečnosti je jasné, že zvolíme druhou variantu.
čtení u krbu
V dnešní době se velice diskutuje o ekologii. Ta se promítá snad do všech odvětví. Od automobilového průmyslu přes zateplení domácností nebo energie. A právě do poslední kategorie spadají naše krby.
Na trhu již nějakou dobu existuje varianta, která působí dojmem pohodlí a zároveň funguje šetrně.
Spalování dřeva může na první pohled působit ekologicky, ale zdání klame. Každý z nás snad slyšel o zvětšující se ozonové díře, které způsobuje masivní uvolňování oxidu uhličitého do ovzduší. Stromy podíl oxidu ve vzduchu umí přirozeně snižovat. Jde o přirozený vývoj, kterým se příroda zbavuje nadměrného množství tohoto plynu.
Pokud si pořídíme krb, spalováním dřeva zpětně uvolňuje oxid do ovzduší. Ekologickou variantou je teda krb, který dřevo nespaluje. Namísto dřeva využívá lihu. Ten se dokonale spaluje, a tudíž do ovzduší neuvolňuje žádné látky.
žárovka v trávě
Můžete si tedy bez problémů užít hřejivého plamenu krbu bez někdy příliš hlučného praskání a bez nutnosti přikládání dalšího dřeva. To může být navíc někdy fyzicky velice náročné.
Tak jako u standartních krbů i u těch ekologických najdeme varianty s ochranným sklem. Jelikož se uvolňuje líh krb musí být v každém případě sklem opatřen. Jedná se tedy pouze o to, zda chceme mít sklo, které nevodí teplo. To využijeme hlavně v případě, pokud máme děti. Ty se při dotyku skla nespálí a nemůže tedy dojít k poranění.
Ať zvolíme ekologickou variantu či nikoliv krby jsou vždy symbolem pohodlí, které bezpečně vyhřejí nejen jednu místnost, ale při správném umístění také celé obytné prostory.