Home > Bydlení > Tavolník jako živý plot

Tavolník jako živý plot

Marmel
</div>
<p><!DOCTYPE html PUBLIC

Tavolník patří mezi nejznámější a nejoblíbenější okrasné keře. Můžeme ho vidět téměř ve všech parcích, zahradách nebo jako živé ploty. Oblíbené jsou pro svá četná a různě barevná květenství.

Co se týče kvality půdy, jsou velmi nenáročné a daří se jim téměř všude. Snesou i znečištěné ovzduší. Netrpí ani škůdci nebo chorobami. Přesto se nám na jaře odvděčí záplavou intenzivně vonících květů. Nejlépe se, ale cítí na slunných stanovištích, kde také nejvíce kvetou. Podle doby kvetení se tavolníky dělí na jarní a letní.
keř v květu

Jarní tavolníky kvetou vždy bíle.

Letní tavolníky mají květy zbarvené bíle, růžově nebo karmínově červené. Jejich květy se objevují od června do září. Některé v létě kvetoucí tavolníky se hodí jako pokryvné rostliny nebo do kvetoucích obrubní záhonků.

Tavolníku existuje několik druhů

                    březolistý

                    japonský

                    poléhavý

                    niponský

                    nízký
bílé kvítky tavolníku

Jedna z hezčích odrůd tavolníku je tavolník japonský. Vyznačuje se bohatým květenstvím, které začíná v polovině června a kvete až do konce srpna. Květy jsou svítivě růžové uspořádané ve vrcholových chocholících. Ostříhejte jednou týdně odkvetlá květenství a zachováte si dobu květu až do září. Keř se rozmnožuje sám kořenovými oddenky. Tavolník japonský je nenáročný jako ostatní druhy tavolníku. Chcete-li mu přesto věnovat větší péči, dopřejte mu mírně kyselou půdu obohacenou o živiny a místo na plném slunci. Pokvete bohatě a dlouhou.  Abychom udrželi kompaktní růst, můžeme, keř dvakrát do roka sestříhat, ale není tu nutné. Ponecháme-li mu volný růst, bude také vypadat upraveně a vzdušně. Vysazovat ho můžeme jako solitér. Uplatnění najde jak v malých, tak větších zahradách. Zkombinujeme-li ho s jinými druhy květin, budeme výsledkem mile překvapeni.

Tavolníky jsou mrazuvzdorné až do -34°C. Pěstovat je můžete i ve venkovních nádobách.


Tavolník jako živý plot
Ohodnoťte příspěvek
970x250-erotickepradlo9-1429533360.jpg