Home > Zboží > Růže, která nezvadne

Růže, která nezvadne


Mnoho žen pohled na květinu ve váze nadchne. O to smutnější je pak skutečnost, že vydrží bohužel jen několik dní, týden v lepším případě. Existuje mnoho metod a „babských rad“ jako namáčení květin do studené vody, nebo přidávání chemie z květinářství či krácení stonků. Nic vám ale neuchová květinu opravdu dlouhou dobu.
Co kdyby ovšem existovala růže, která je živá a vydrží až tři roky? Že je to nemožné? Dnes už ne! Narazíte na ně v každém druhém květinářství nebo v obchodu s dárky.
kytice z růží.jpg
Zázrak tohoto vynálezu není úplně vysvětlen, každopádně to skvěle funguje. Je ovšem několik věcí, které byste měli vědět:
1.       Cena
Bojíte se, že si tento výdobytek dnešní doby nebudete moci dovolit? To už také neplatí. Růži seženete i s dárkovým ochranným obalem za příjemných 250-400Kč. Záleží na značce i barvě květu. Na trhu můžete nalézt i takové skvosty jako růži černou nebo modrou.
2.       Výdrž
Při správné péči má růže šanci vydržet více než tři roky. Je důležité řídit se správným postupem péče, ovšem investice do neumělé růže, která vydrží takto dlouhou dobu, je velmi výhodná.
růžová růže.jpg
3.       Péče
Jak se tedy o tento zázrak starat? Nejdůležitější je jednoduché pravidlo – žádná voda. Ač se vám to zdá jakkoli podivné, tuto zásadu musíte dodržet. Jakmile by se růže dostala k nějaké tekutině, ihned by zvadla. Podivné, ovšem pravdivé.
Konkrétní informace právě k vaší růži naleznete vždy na jejím obalu. Většinou jí také neprospívá přímé slunce, umístěte ji tedy do vázy bez vody dále od okna.
ulita u vázy.jpg
Věříme, že i vám tato nádhera časem učaruje. Nejen, že vás tento milý dárek bude těšit několik let, jde ale o vysoce výhodnou investici. Za cenu jedné speciálně upravené trvanlivé růže byste si koupili přibližně šest obyčejných. Ty by vám postupně ovšem nevydrželi ani půl roku. Vzpomeňte si tedy na tento dárek, až budete opět přemýšlet, co koupit ženě či mamince k narozeninám.