Home > Bydlení > Zásady pro obdarování květinami

Zásady pro obdarování květinami

Jednu jedinou rozvitou růži můžete darovat komukoli při jakékoli příležitosti, snad jen s výjimkou posledního rozloučení a svateb. A pamatujte, každá žena ráda dostává květiny, vzpomeňte si na tuto informaci častěji a uvidíte, jak postoj k vaší osobě změní.
červené růže

Při obdarovávání se drží květiny v levé ruce, pravá ruka je volná a připravená ke gratulaci.

Oslavenci předáváme svazky květů vždy zbavené obalového materiálu z papíru.

Oslavenec by měl ihned květiny vložit do nádoby s vodou, a to i tehdy, když není k dispozici vhodná váza. Stačí třeba kbelík nebo umyvadlo. Rozhodně nenecháváme řezané květy položené volně na stole, je to nedůstojné.
červená gerbera

Kterou barvu zvolit

Bílá – bílou barvou vyjadřujeme pokoru, úctu a projev sympatií a náklonnosti. Je vhodná pro všední příležitosti i různé oslavy. Lze ji kombinovat s jinými barvami a můžete s ní obdarovat kohokoli, napříč věkovým spektrem.

Žlutá – ideální květiny pro usmíření po rozchodu mezi přáteli a milenci. Žlutá symbolizuje snahu o obnovení přátelství a porozumění a je výzvou pro partnery, kteří mohou vybudovat nový vztah na lepších základech.

Oranžová – představuje důvěru a tvůrčí elán, je ideální pro tvořivé jedince a pro větší společenské příležitosti, jako jsou svatby a promoce.

Růžová – oslavuje mládí a radost ze života a zároveň je projevem panenské nevinnosti. Takové květiny darujte lidem citlivým z upřímné lásky.

Červená – síla, energie, otevřenost, spontánnost, kreativita, vášeň a žhnoucí láska – svazkem rudých růží vyjádříte nejsilnější touhu po blízkosti s obdarovanou osobou. Ocení ji zejména temperamentní ženy, ale oživí i vztah založený na tradičních hodnotách.

Fialová – stejně jako barva sedmé duchovní čakry je i výraz barvy fialových květů projevem určité hrdosti a vnitřní síly a přesvědčení.

Modrá – inspiruje svou volností a svobodomyslností, mají je rády především ženy narozené ve vodním a vzdušném znamení. Zároveň je barvou čistoty a touhy po vnitřní harmonii.