Home > Finance > Tipy, jak ušetřit rodinný rozpočet.

Tipy, jak ušetřit rodinný rozpočet.

Svícení
Klasické staré žárovky jsou největším žroutem elektrické energie. Odborníci spočítali, že pokud svítí v bytě šest obyčejných žárovek o výkonu sto wattů 1 hodinu, přijde domácnost ročně až o tisíc korun. Pod tedy raději použijete úspornější zářivky se spotřebou dvacet wattů, logicky se vám náklady sníží na 80 procent z původních nákladů. Už dávno neplatí, že úsporné zářivky se pomalu rozžínají a mají studené světelné spektrum. Pouze stačí se v obchodě trochu porozhlédnout, jelikož dnešní nabídka zářivek je opravdu obrovská.
kalkulačka a rozpočet
Topení
Ekonomické zařízení domu a vytápění vám dokáže rovněž ušetřit ročně až tisíce korun. Netopit určitě není řešení. Dnes se velmi vyplatí si pořídit termostaty a jinou kvalitní regulaci teploty v místnostech. Na noc se vyplatí teplo snížit a přes den udržovat stálou přijatelnou teplotu. Tato regulace vám časem ušetří stovky korun a zjistíte, že si logicky regulovat podle času a místností teplotu je velmi příjemné.

Jídlo
Připravujte si jídlo doma dopředu a nenakupujte polotovary. Snažte se co nejvíce využít akční slevy, nakoupit si vždy hodně toho, co potřebujete a případně si přebytek zamrazit. Místo chození každý den do restaurace si raději připravte jídlo doma. Ušetříte obrovské výdaje za potraviny.
mince u budíku
Cestování
Jestli cestujete do vašeho zaměstnání sami autem, spočítejte si, na kolik vás toto dojíždění vyjde cenově. Zkuste se domluvit s nějakým kolegou na spolujízdě, čímž ušetříte polovinu svých nákladů na dopravu. Uvažujte také cestování pomocí MHD, které není až tak pohodlné, jako cestování vaším automobilem, ale ve velkých městech takto můžete ušetřit ohromné částky, V létě můžete také využit nějaký jiný dopravní prostředek, jako je kolo, nebo jednoduše chodit pěšky. Benzín začíná být nejdražší věc na seznamu měsíčním výdajů a dostává se do čela našeho utrácení.