Home > Technika > PS4 vs XBOX One?

PS4 vs XBOX One?

PlayStation 4
 
Výhody:
·         Exkluzivní hry – PlayStation má ve svém portfoliu nejvíce her, které si na jiné platformě nezahrajete. Nemluvě o jejich obrovské kvalitě. Jen v roce 2018 byly tyto hry jedny z nejlepších her minulého roku. Mezi ty nejlepší patří God of War, Bloodborne a Spider-man.
·         VR – Bez jakýchkoliv debat se jedná o nejlepší virtuální realitu v dnešní době dostupnou. Pokud tedy máte zájem o to zahrát si něco na “vlastní kůži“ je PS4 pro vás
·         Cenová dostupnost a bazary – PS4 PRO je levnější než její konkurent XBONE X, normální PS4 je sice o něco dražší než konkurent, ale zase o něco výkonnější a jedná se tedy o konzoli s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Tím, že většina lidí vlastní právě PS, je dostupná spousta her na bazarech, které jsou levné a je jich obrovský výběr.
 ovládání videoher
Nevýhody:
·         Výkonnost PRO – Normální PS je sice výkonnější, ale PS4 Pro je znatelně slabší než její konkurent. Chcete tedy nejvýkonnější konzoli, kupte si XBONE X.
·         Ovladač – Toto je jednoduché. XBOX má o něco lépe šednoucí ovladač pro hráče.
 
XBOX ONE
 
Výhody:
·         Ovladač – viz. nevýhody PS
·         Výkon – Jedná se o nejvýkonnější konzoli na trhu. Tedy jen v její silnější verzi XBONE X.
·         Kinect – Tady XBOX vyhrává na plné čáře. Jedná se o nejlepší snímač pohybu na trhu. Kinect zabaví celou rodinu na spoustu hodin. Jsou k němu přímo vytvořeny hry.
·         Set-top-box – Koupíte-li si verzi X, dostanete jej v něm přímo zabudovaný. Můžete se tedy rovnou dívat i na TV.
·         Forza – Sice PS vede nad XBOXem ve hrách na plné čáře, Japonci stále neumí vytvořit hru, která by se v závodním sektoru vyrovnala Forze.
modrý ovladač
Nevýhody
·         Slabý výkon původní verze – Tato verze je asi nejhorší verze z těchto konzolí, jakou si můžete zakoupit. Upřímně není důvod si jí kupovat
·         Microsoft – Když máte PS máte všechny exkluzivní hry jen na této platformě. Xbox však patří Microsoftu, tedy tvůrcům Windowsu. Většina her z konzole Xbox je dostupná i na Windowsech. To znamená, že h herního hlediska není moc důvodů kupovat si XBOX.
Závěr? Pokud jste opravdu velcí hráči, jediná konzole pro vás je Playstation. Naopak. Máte rodinu a chcete s ní na konzoli trávit čas, lepší z konzolí je Xbox. Jednoduché.