Home > Podnikání > Jak se hlídá technika?

Jak se hlídá technika?


Zkuste si představit, jak se asi cítí takový majitel přepravní nebo jí alespoň vzdáleně podobné firmy. Rozdá svým zaměstnancům klíčky od firemních vozidel, bez nichž by tito nemohli plnit své pracovní povinnosti, nechá je vyjet za brány podniku, a to nejednou i věru hodně daleko, a pak musí trnout, aby se nejen nic nestalo, ale aby jej tito zaměstnanci nepřivedli na buben ani svým možným nekalým počínáním si. Protože znáte lidi.
Jenom si představte, co se může dít ve chvíli, kdy takový řidič nějakého firemního vozidla zmizí z dohledu svých nadřízených. Kolik toho jenom může napáchat!

těžba

  • Může se třeba rozhodnout, že se chopí příležitosti a s pomocí jemu svěřeného vozidla si načerno přivydělá nějakou tu korunu. On shrábne zisk a majitel firmy ať zaplatí náklady.
  • Pokud je na takovou černotu líný nebo se nic vhodného nedá sehnat, může si přivydělat třeba i tím, že vycucne nějaké ty pohonné hmoty z nádrže nebo si rovnou natankuje na firemní účet do soukromé nádrže. Opět na náklady firmy.
  • Nebo si šlohne něco z přepravovaného nákladu, případně celé vozidlo. Protože zkuste mu dokázat, že to udělal, když je v nedohlednu!
  • Může si usmyslet, že se mu nechce pracovat, a vykázat tak práci, které se ve skutečnosti vyhne. A někdy to třeba i projde.
  • A takových možností by se našlo daleko více.

Nemá-li majitel takové firmy zkrachovat, nezbývá mu než pokusit se ony zaměstnance ohlídat. Což se dá dokázat jen jedním způsobem. Pomocí .

nákladní automobil

RMC systém je právě často tím jediným, čím lze zjistit, kdy a kde se vozový a strojový park nachází a co se s ním děje. Umožňuje sledovat vybraná vozidla i na dálku a vyhodnocovat jejich provozní parametry a zároveň dokáže tato data přenášet na server, kde jsou tato vyhodnocena a přehledně zobrazena oprávněné osobě. Jež se tak rázem dozví třeba i fakta o nakládání s pohonnými hmotami, o činnosti obsluhy techniky a řidičů vozidel, eviduje docházku zaměstnanců do práce, poskytuje automatickou knihu jízd, brání odcizení toho kterého vozidla a tak dále.
Jen s tímto systémem dokáže majitel či šéf takové firmy tuto uhlídat. A ještě si ušetří fůru byrokracie. Což je nesporná výhoda, jak jistě uznáte.