Home > Zboží > Hubněte efektivněji

Hubněte efektivněji

I když si to stále celá řada lidí nemyslí, obezita je skutečně celkem velký problém, jehož vyřešením se vám obrovským způsobem uleví. Nejenže budete vypadat daleko lépe, ale zároveň se budete i mnohem lépe cítit. A co je nejpodstatnější, vyhnete se rozvoji některých chronických chorob třeba úplně, nebo alespoň o několik desetiletí. S těžkou nadváhou se totiž váže mnoho nemocí těla i duše. Mnoho z nich má tu ošklivou vlastnost, že se dají jen složitě léčit, málokdy však zcela vyléčit.

Dvě trampolíny

Abyste dosáhli tohoto vznešeného cíle, budete muset změnit dosavadní způsob života. Zásadní je zde jídelníček, jenž by neměl obsahovat žádné tuky přesycené potraviny, sladká jídla ani příliš solené pokrmy. Naopak, čerstvá zelenina a ovoce jsou vítané. Rovněž byste měli začít i pořádně sportovat. Využít k tomuto účelu lze celou řadu nástrojů jako jsou kupříkladu rotoped, veslařský trenažér, případně trampolínu se sítí.

Posledně jmenovaný nástroj je, co se ubírání kilogramů týče, velmi dobrou volbou. Dnes se běžně využívá nejen v tělocvičnách, ale rovněž i v mnoha domácnostech po celém světě. Hubnutí s trampolínou je jednodušší než třeba na rotopedu hlavně z toho důvodu, že je daleko zábavnější. Neznamená to však, že jde o něco jednoduchého. Je tomu právě naopak. Zvláště při složitějších sestavách se hodně zapotíte. Stejně jako u jiných aerobních cvičení, i v tomto případě je nutné nejen dodržovat všechny pokyny, ale zároveň cvičit pravidelně. Jinak se požadovaný efekt nemá šanci dostavit.

Holka na trampolíně

Aby vás skákání bavilo, musíte si pořídit vhodnou trampolínu. Existují dva základní modely, a sice interiérový a venkovní. Druhý by měl mít mimo jiné ve výbavě i obvodovou síť i kryt na pružiny, jinak byste ho brát neměli. V obou případech byste se měli zaměřit při výběru hlavně na nosnost, která by měla být vyšší, než je vaše váha, a to alespoň o deset kilogramů, spíše však více.