Home > Zboží > Chlornan sodný je sázkou na jistotu

Chlornan sodný je sázkou na jistotu

Názory jednotlivých majitelů bazénů na to, jaký přípravek z řady bazénové chemie považují za nejúčinnější v boji proti znečištění bazénové vody se různí. A není se čemu divit. Všichni majitelé zahradních bazénů mají na výběr z pestré škály přípravků, které mohou při desinfekci vody využívat. Nicméně pravda je i to, že trvale mezi všemi přípravky vedou zástupci chlorové chemie.
dvojčata v bazénu
Chlorová chemie je na trhu nejdelší dobu a ve vodě je chlór jako aktivní oxidační činidlo velice spolehlivý a stabilní, takže žádnému organickému znečištění nedá šanci. To vše za předpokladu, že dostojíte dvěma důležitým podmínkám, ke kterým patří to, že budete v bazénové vodě udržovat nezbytnou koncentraci aktivní látky vzhledem k tomu, jaký je objem vaší nádrže, a dále je potřeba postarat se o správné rozmezí hodnot pH, aby mohly chemické přípravky fungovat tak, jak od nich očekáváte.

Chlorová chemie nedá mikroorganismům žádnou šanci

K základním přípravkům chlorové chemie, které můžete využívat jak pro průběžnou, tak šokovou chloraci bazénové vody patří tekutý chlór neboli chlornan sodný. Chlornan sodný stabilizovaný 35 kg můžete zakoupit za velice příznivou cenu a jeho účinky vás rozhodně nezklamou. Spolehlivě si poradí s jakýmkoli organickým znečištěním, ať už se jedná o řasy, sinice či jiné mikroorganismy, kterým zkrátka nedá žádnou šanci.
mokrá dívka

Nezapomeňte sledovat důležité ukazatele pomocí testerů

Nicméně jak již bylo řečeno, aby vše fungovalo naprosto spolehlivě tak, jak má, a aby vás nečekala žádná nepříjemná překvapení v podobě zákalu či nežádoucího zabarvení vody, musíte vždy pravidelně testovat aktuální hladinu aktivního chlóru v nádrži s pomocí testeru chlóru. Jak tester chlóru, tak tester pH zakoupíte za přijatelnou cenu v obchodě s bazénovou chemií, a navíc lze některé součásti testeru (stupnice, lahvičky) používat opakovaně, takže podruhé postačí, když si zakoupíte pouze náhradní náplně.

Údržba dobré kvality vody ve vaší nádrži nemusí být nijak složitá, pokud vsadíte na ten pravý a léty prověřený produkt.