Home > Sport > Proč začít s plaváním?

Proč začít s plaváním?

Plavání bere mnoha žen nejen jako relaxaci a možnost odpočinku, jde také o činnost, během níž si můžeme skvěle protáhnout tělo, získat fyzičku a zpevnit postavu.
plešoun v bazéně

Plavání je sportem, který je vhodný snad v každém životním období.
1. Plavání v těhotenství
Toto plavání využívá stále více nastávajících maminek jako sport, při které mohou udržovat svoji fyzičku a odpočinout si od tíhy rostoucího těhotenského bříška. Plavání vám také může pomoci od bolesti zad.
2. Plavání po porodu
Rozhodně ani po porodu nemusíte na plavání zanevřít. Jedná se o pohyb, který pomůže příjemnou cestou stáhnout bříško a získat opět pevnou postavu. Navíc až miminko trochu vyroste, můžete začít plavat společně.
3. Plavání jako součást hubnutí
Pokud nejste zrovna spokojený se svojí postavou a potřebujete zhubnout nějaké to kilo, pak je plavání ideální volbou. Jde o sport, který nevyžaduje nijak zvlášť pohybové schopnosti, přesto během něj účinně spalujete tuky a zpevňuje svaly.
4. Plavání jako lék proti bolestem
Ať už vás trápí bolesti krční páteře, zad, beder, jedná se o zdravotní komplikace, které souvisí s větším sezením u počítače. Začněte tedy s plaváním a rozhýbejte své ztuhlé tělo ve vodě, uvidíte, jak bolesti ustanou!
5. Plavání proti stresu
I v případě, že potřebujete odpočinek a relaxaci, je plavání dobrou volbou. Jde o aktivní relaxaci, která vám pročistí hlavu a zajistit fyzické zdraví.
obličej na hladině
 Sportovní plavky
Abyste si však mohla zaplavat, je potřeba kvalitních plavek. Ovšem teď rozhodně nemáme na mysli bikiny, které využijete maximálně při letní dovolené nebo u břehu při opalování, řeč je o plavkách sportovních. Rozhodně proto výběr nepodceňte a vždy si nechte poradit v kvalitní značkové prodejně.
Každé postavě samozřejmě sluší něco jiného, a proto si při výběru dejte opravdu záležet a s výběrem nespěchejte. Rozhodně nemusíte sázet pouze na jednodílné klasické plavky, ale dnes na trhu najdete i mnoho dalších variant, například se zajímavými průstřihy nebo dokonce plavky dvoudílné.

Summary
Proč začít s plaváním?
Share